Canavar Avcısı Filmi Neden Oyunlar Gibi Görünmüyor?

Canavar Avcısı Filmi Neden Oyunlar Gibi Görünmüyor?

Paul WS Anderson kısa süre önce 2020 Monster Hunter ile konsol oyunlarını uyarlamaya geri döndü, ancak film neden orijinal oyunlara hiç benzemiyor?Resident Evil yönetmen Paul WS Anderson geçtiğimiz günlerde 2020'ler ile klasik konsol oyunlarının büyük ekran uyarlamalarına geri döndü. Canavar avcısı ama neden aksiyon fantezisi orijinal oyunlara hiç benzemiyor? Dövüş sanatları ikonu Tony Jaa ve uzun soluklu oyuncu Resident Evil ana rolde franchise'ın yerleşik kahramanı Milla Jovovich, Canavar avcısı Paul WS Anderson'un bir dizi fantastik / korku / aksiyon oyunu uyarlamasının en sonuncusu.

Anderson (karıştırılmamalıdır Kan dökülecek ve İçsel Mengene film yapımcısı Paul Thomas Anderson), on yıllardır tür filmlerinde çalışıyor ve benzerleri de içeren etkileyici özgeçmişiyle Olay ufku ve küçümsenen Alien Vs Predator . Ama getirdiğinden beri Ölümüne kavga kült sevgilim modasıyla ekrana gelen Anderson, en çok popüler video oyunlarının büyük ekran uyarlamaları ile tanınıyor ve Canavar avcısı bu konuda bir istisna değildir. Film, yayınlandıktan sonra izleyiciler arasında nispeten iyi bir performans gösterdi, ancak eleştirel fikir birliği büyük ölçüde reddedildi. Canavar avcısı daha iyisini yapabilen bir yönetmenden, alt düzey, unutulabilir bir fantezi aksiyonu olarak.
Okumaya devam etmek için kaydırmaya devam edin Bu makaleyi hızlı görünümde başlatmak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

İlgili: Alien Vs Predator Neden En İyi Predator Devamı

Ancak, kaynak materyalin pek çok hayranı için aşırı eleştirel resepsiyon filmin en büyük sorunu değildi. Hayranları Canavar avcısı Anderson'ın filmi, renkli konsol oyunlarından uzak bir dünya görsel bir estetiğe sahip olduğundan, oyun franchise'ı film uyarlamasının görünümü karşısında anlaşılır bir şekilde şaşırdı. Yemyeşil düzlükler gitti Canavar avcısı Orijinal Playstation 2 oyunu ve sonraki devam filmleri, ünlü dizi ortamının yerini filmin çalışma zamanının çoğu için kuru bir çölle değiştirdi ve film, ortaçağdan daha çok kıyamet sonrası görünüyor. Anderson'ın filminin çoğu, yönetmene daha çok şey borçlu olan ücra, ıssız yerlerde geçiyor. Resident Evil: Extinction ya da Deli Max orijinalin yüksek fantezi tarzı ayarlarından daha fazla imtiyaz Canavar avcısı oyunlar.Değişiklik sadece bir gözetim olamayacak kadar açık ve neyse ki, bu bütçe kısıtlamaları da değildi. Film uyarlamasının ilk duyurulmasından kısa bir süre sonra 2016'da yapılan bir röportajda Anderson, daha fantastik ortamlardan çok oyunun çöl ortamlarına ve diğer dünyadan gelen unsurlara odaklanma niyetini yayınladı. Anderson'a göre, film birbirine bağlanacaktı Kumdan tepe benzeri, kumla kaplı dünyası Canavar avcısı bizim dünyamızla , oyunun muhteşem Gobi çöl ortamı ve daha gerçekçi, çağdaş görünümlü ortam lehine daha geleneksel fantezi unsurlarını ortadan kaldıran bir karşılaştırma.Bir video oyununu beyaz perdeye uyarlayan her yönetmen gibi Anderson için büyük bir endişe, aptallıktan kaçınmak ve bitmiş filmin çok abartılı görünmemesini sağlamaktı. Bu nedenle, daha önceki flopların açık fantezi ayarlarından kaçınmak Warcraft yönetmenin filmin hissini yakalayabileceği anlamına geliyordu. Canavar avcısı oyun serisi, görsel estetiğini doğrudan taklit etmeden. Elbette, Anderson'ın başarılı olup olmayacağına veya oyunu batırıp bırakmayacağına yalnızca oyunların hayranları karar verebilir. Canavar avcısı Tanınabilir estetiğinin film uyarlaması, filmi birkaç akılda kalıcı özelliğe sahip başka bir geleneksel fantastik aksiyon kaçışına dönüştürdü.