Doktor Strange'in MCU'nun Büyücüsü Yüce Olması İçin Ne Olması Gerekiyor?

Doktor Strange'in MCU'nun Büyücüsü Yüce Olması İçin Ne Olması Gerekiyor?

Doctor Strange, MCU'da Büyücü Yüce olmaya henüz hazır değil - peki, Multiverse of Madness onu sonunda nasıl dönüştürecek?Doktor Garip henüz MCU'da Yüce Büyücü olmak için - peki bu rütbeye ulaşmak için ne yapması gerekiyor? Marvel Studios, 2008'de MCU'yu piyasaya sürdüğünde, gerçek dünyaya çok benzeyen sözde bilimsel bir temel üzerine inşa etmeyi seçtiler. Başlangıçta büyücülük ve sihir fikrini benimsemekte isteksizdiler, daha geniş evrene rahatsız bir şekilde sığacağını hissediyorlardı; Sonuç olarak Thor bile Jane Foster'a bilim ve sihrin bir ve aynı olduğu bir dünyadan geldiğini söyledi ve Arthur C.Clarke yasasına yeterince gelişmiş herhangi bir teknolojinin sihirden ayırt edilemeyeceğini ima etti.

Okumaya devam etmek için kaydırmaya devam edin Bu makaleyi hızlı bir şekilde başlatmak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

Birinci Aşamanın başarısıyla teşvik edilen Marvel, İkinci Aşama'da risk almaya başladı. Thor: Karanlık Dünya biraz daha açık bir şekilde büyücülükten söz etti ve sonra sihir sonunda ön plana çıktı. Doktor Garip . Bu açığa çıkarılan sihir, MCU'da her zaman var olmuştu, ancak arka planda Dünya'yı boyutlararası tehditlerden korumaya çalışan Mistik Sanatların Üstatları tarafından uygulanmıştı. Mistik Sanatların Ustaları, tüm bu varoluş düzleminin savunucusu olan Yeryüzünün Üstün Büyücüsü Kadim Olan tarafından akıl hocalığı yapmıştır.
İlgili: Doctor Strange Neden MCU'nun Büyücüsü Yüce Değil (Henüz)

Kadim Olan öldü Doktor Garip ve Wong'a göre bu, Dünya'nın büyük bir tehlike altında olduğu anlamına geliyor. ' Mistik sanatlar için bir yeteneğin olabilir, ama hala öğrenmen gereken çok şey var. Wong, Stephen Strange'i uyardı. ' Kadim Bir’in ölümüne dair sözler Çoklu Evrende yayılacak. Dünya'nın onu savunacak Üstün Büyücü yok. Hazır olmalıyız. Yetenekli Doktor Strange'in sonunda Kadim Olan'ın halefi olacağını açıkça öngörüyordu, ancak Doktor Strange henüz MCU'da bu rütbeye ulaşmadı. Peki Supreme Büyücü olmak için ne yapması gerekiyor?Çizgi Romanlarda Yüce Büyücü Nedir?

Çizgi romanlarda, Büyücüler Supreme 1.000.000 yıl önce Agamotto adlı mistik bir varlıkla başladı. Dünyanın ilk koruyucularından biri olan O, All-Father Odin, ilk Ghost Rider, Black Panther ve Moon Knight'ı içeren bir proto-Avengers ekibinin üyesiydi. Agamotto'nun geçmişi bir gizemdir, ancak kariyerinin sonuna doğru, Dünya'nın büyülü tehditlere karşı kalıcı bir savunmaya ihtiyacı olduğu sonucuna varmış gibi görünüyordu. Ardılını Yüce Büyücü olarak kutsamak için Vishanti olarak bilinen boyutlararası varlıklarla bir anlaşma yaptı.Büyücü Supreme, bu varoluş düzlemindeki en güçlü büyülü nesnelerden biri olan Agamotto'nun Gözünün taşıyıcısıdır. Agamotto'nun Gözü, evrendeki her mistiklerin ruhunun içini görme, hangisinin onu kullanmaya layık olduğunu belirleme ve Yüce Büyücü olma yeteneğine sahiptir. Bu bir iyilik ya da kötülük meselesi değil; Geçmiş Sihirbazlar Supreme, başkalarının sihrini tüketen bir yamyam olan karanlık büyücü Kulan Gath'ı bile içeriyordu. Daha ziyade, gücün sorumlu kullanımıyla ilgilidir. Çok az insan uzun süre Büyücü Yüce rütbesine erişir; Yüce Büyücü olmak, bu varoluş düzlemine yönelik tüm tehditlerle yüzleşen Dünya'nın ilk sihirli savunma hattı olmaktır ve unvana layık olmayanlar tarafından gıpta edilir. Hiçbir Büyücü Supreme asla emekli olamaz; her zaman rezil bir sonla karşılaşırlar ya da Eye of Agamotto ilerlerken kendilerini değersiz kılan bir çizgiyi aşmaya zorlanırlar.

Çizgi romanlarda Doctor Strange'in nasıl Yüce Büyücü haline geldiğine dair iki ayrı anlatım var ve bunlar biraz çelişkili. İlki 1973'lerde görüldü Marvel Prömiyeri # 10, Strange, Shuma-Gorath'ın akıl hocası Antik Bir ile olan şeytani varlık olduğunu fark ettiğinde. Tuhaf, Hipokrat yemini bozmaktan ve Shuma-Gorath'ın tüm bu gerçeklik düzlemini fethetmesini önlemek için Kadim Olan'ı öldürmekten başka çaresi kalmamıştı. Bunu, Kadim Olan'ın ego duygusunu yok ederek yaptı, bu da tüm benlik duygusunu yitirdiği ve ölümde evrenin kendisiyle bağlandığı anlamına geliyordu. Bir vizyonda konuşan Kadim Olan, onun yerine Strange'i yeni Büyücü Yüce olarak atadı ve Vishanti'nin kutsamasını iletti. 1989'da Marvel çizgi romanında ikinci bir versiyon yayınlandı Doctor Strange & Doctor Doom: Triumph & Torment . Bu, Dünyanın en güçlü mistiklerinin Vishanti tarafından bir duruşmaya katılmak için toplandığını gördü ve sonunda Doctor Strange ve Doctor Doom'un kafa kafaya gitti. Bu hikaye, Vishanti'nin kendilerinin, iki hikaye arasındaki çelişkileri düzeltme girişimi olan Kadim Olan'ın kararını hiçbir zaman onaylamadığını iddia etti.

İlgili: Doctor Strange: MCU, Sanctum Sanctorum’un En Karanlık Sırlarını Görmezden Geldi

MCU'nun Doktor Strange, Ünvana Çok Farklı Bir Şekilde Ulaşacak

Doktor Strange'i Dünyanın Yüce Büyücüsü'ne dönüştürmek söz konusu olduğunda MCU'nun çok farklı bir yaklaşım benimsemesi gerekecek. Eye of Agamotto MCU'da varken, filmler onu Time Stone için bir konteyner olarak yeniden tasarladı ve daha sonra yok edildi. Bu, Göz'ün çizgi romanlarda olduğu gibi hiçbir zaman erkeklerin ve kadınların kalplerine bakma yeteneğine sahip olmadığı ve dolayısıyla bir varlığın Yüce Büyücü olma değerini hiçbir zaman değerlendiremediği anlamına gelir. Bu arada, Kadim Olan'ın ölümü de çizgi romanlardan tamamen farklı bir şekilde gerçekleşti ve Strange astral formuyla son bir konuşma yapmış olsa da, onu halefi olarak atamadı. ' Asla geleceğini görmedim onun yerine Strange'e söyledi. ' Sadece olanakları. İyilik için böyle bir kapasiten var. Her zaman başarılı oldun, ama başarıyı arzuladığın için değil, başarısızlık korkun yüzünden. Bu, Garip'i geleceğe hazırlamak için kesinlikle ilham verici bir konuşmaydı, ancak Kadim Olan'ın kendisinden Yüce Büyücü olmasını beklediğini fark etmiş gibi görünmüyor. Ayrıca hazır olmadığını fark etti ve bu gerçeğe kendi başına gelmek zorunda kaldı.

Doctor Strange Çok Yönlü Bir Mücadeleyle Yüzleşmeli

Doctor Strange, Kadim Olan'ın ona olan inancının yanılmadığını kanıtlayarak Dormammu'yu kendine büyük bir bedel ödeyerek yendi. Karanlık Boyutta akıl almaz miktarda zaman geçirdi ve sonuç olarak büyü bilgisi muazzam bir şekilde genişledi. Ancak, açıkça, bu yeterli değildi, çünkü aksi takdirde Strange, ilk filminin sonunda yeni Büyücü Yüce olarak kabul edilirdi. Muhtemelen, çizgi romanlarda rütbeye ulaşmasına yol açan Shuma-Gorath ile kabus gibi savaşa benzeyen başka bir çok yönlü çatışmada kendini kanıtlaması gerekecek. Kesinlikle tesadüf değil Doktor Garip devamı başlıklı Delilik Çoklu Evreninde Doktor Garip .

Doctor Strange Sonrasında Bir Yarışmayla Karşılaşabilir

Doktor Strange'in daha sonra olduğu gibi tüm büyülü rakipleriyle yüzleşmek zorunda kalması mümkündür. Doctor Strange & Doctor Doom: Triumph & Torment . Ancak bu, güçten ziyade bir karakter testiydi, çünkü sakinlik ve ihtiyatlılık, Strange'in mistik güçten ziyade mahkemeyi geçmesine izin verdi. ' Hayattaki rolünüzü kabul edin, 'Vishanti ilan etti,' ve Vishanti'nin sana gülümsediğini bil! İronik olarak, bu daha sonra Strange'i Doktor Doom ile beklenmedik bir ittifaka zorladı, çünkü Üstün Büyücü olarak rakibine bir nimet vermeye yemin etmişti. Bu fikrin MCU'da tekrarlandığını görmek büyüleyici olurdu - yine de muhtemelen Strange'in rakibi Doktor Garip 2 Doom yerine Mordo olacak.

Marvel filmleri çizgi romanlardan uyarlanabilir ama aslında oldukça gevşek uyarlamalardır. Doktor Garip Büyücü Supreme olmaya mahkum olan adamın hikayesiyle büyük özgürlükler aldı ve muhtemelen devam filmi de aynısını yapacak. Görünüşe göre bunun nasıl olacağının hikayesi olacak Doktor Garip Kadim Olan'ın halefi olur. Bunun nasıl sonuçlanacağı henüz belli değil.

Anahtar Yayın Tarihleri
  • Kara Dul (2021) Yayın tarihi: 09 Temmuz 2021
  • Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi (2021) Çıkış tarihi: 03 Eylül 2021
  • Ebediler (2021) Yayın tarihi: 05 Kasım 2021
  • Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (2021) Yayın tarihi: 17 Aralık 2021
  • Delilik Çoklu Evreninde Doktor Garip (2022) Yayın tarihi: 25 Mart 2022
  • Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (2022) Çıkış tarihi: 06 Mayıs 2022
  • Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda / Kara Panter 2 (2022) Yayın tarihi: 08 Temmuz 2022
  • Harikalar / Kaptan Marvel 2 (2022) Çıkış tarihi: 11 Kasım 2022