Eliza Dushku, Buffy The Vampire Slayer Sona Erdiğinden Beri Ne Yaptı?

Eliza Dushku, Buffy The Vampire Slayer Sona Erdiğinden Beri Ne Yaptı?

Joss Whedon'un dizisi Buffy the Vampire Slayer'da Faith'i canlandıran Eliza Dushku, program bittikten sonra sinema ve televizyon rollerine geçti.Çocuk oyuncu olarak başlayan Eliza Dushku, dizide Faith'in unutulmaz rolünü oynadı. Vampir avcısı Buffy ; Gösterinin bitiminden sonra, oyuncu hem filmde hem de televizyonda birkaç unutulmaz role katkıda bulunmaya devam etti.

Vampir avcısı Buffy 1997'den 2003'e yedi sezon boyunca yarıştı. Gösteri bittikten sonra, Joss Whedon'un gösterisindeki birçok sevilen karakterin hikayeleri Dark Horse'dan bir dizi çizgi romanla devam etti. 2020'de Monica Owusu-Breen'den yeniden başlatılan bir dizinin haberi ( Geceyarısı, Teksas ) ortaya çıktı. Süre Joss Whedon Orijinal dizinin şov koşucusuydu, Owusu-Breen yeniden başlatmaya öncülük ediyor ve Whedon, yönetici yapımcı olarak görev yapıyor ve diğerleriyle birlikte Vampir avcısı Buffy önce. İlgili aktörlerin çoğu Vampir avcısı Buffy şovun sona ermesinden bu yana hem büyük hem de küçük roller, film, televizyon, ses oyunculuğu ve ötesinde rol aldı.
Okumaya devam etmek için kaydırmaya devam edin Bu makaleyi hızlı görünümde başlatmak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

İlgili: Buffy The Vampire Slayer: Britney Spears Neredeyse Oynanan Rol

3. sezondan beri haydut avcısı Faith Lehane'yi sürekli oynayan Eliza Dushku, günlerinden önce oyunculuk kariyerine sahipti. Buffy . Faith, 3. sezonda çıkış yaptı, 4. sezonda küçük bir rol oynadı ve ardından 7. sezonda geri döndü; o aynı zamanda spin-off dizisinde tekrar eden bir karakterdi. Melek . Faith'in yolculuğu, dizi boyunca olduğu gibi, daha karanlık içgüdü ve dürtülerinin onu kontrol etmesine izin vermek yerine, sürekli sağ tarafta kalmakla mücadelesini kronikleştiren çizgi romanlarda 2003'teki dizi finalinin ardından devam etti. Dushku öncelikle çeşitli televizyon rollerine odaklandı - hem büyük hem de küçük - ancak televizyon dışında da çalıştı. İşte o zamandan beri aktris neler yapıyor Vampir avcısı Buffy Bitti.Eliza Dushku, Buffy The Vampire Slayer'dan Sonra Ne Yaptı?

Hemen sonra Vampir avcısı Buffy sona erdi, Dushku şovda Tru Davies olarak rol aldı, Tru Calling cinayetleri çözmek için bir gün yaşayabilecek genç bir kadın hakkındaydı. Bir morg görevlisi olarak Tru, çözülmesi gereken dava sıkıntısı çekmiyordu ve doğaüstü unsurları Tru Calling eşit parçaydı Mutlu Ölüm Günü ve standart polis usul dramaları. Dushku ayrıca video oyunları için seslendirme çalışmaları için yeteneklerini ödünç verdi. Islak ve Saints Row 2 .2009'da Dushku, Fox serisinde Echo'nun başrolünü üstlenmek için Joss Whedon ile tekrar takım oldu. Dollhouse . Echo olarak, Dushku, zengin müşteriler için herhangi bir sayıda rolü doldurmak üzere programlanabilen boş kişilikler olan 'bebekler' etrafında döndüğünden, neredeyse bölümlerde farklı karakterleri oynayabildi. Dollhouse 2010 yılına kadar iki sezon koştu. 2013'te Dushku, She-Hulk'un sesini çaldı. Hulk ve S.M.A.S.H. Ajanları 2016'da Dushku, televizyon dizisinde Veronica Dawson olarak tekrar eden bir rol oynadı. Banshee . 2017'de CBS prosedürel dramasında rol aldı. Boğa Michael Weatherly'nin ( NCIS ) Jason Bull olarak. Dushku'nun rolü Boğa sette yaşanan cinsel taciz deneyimlerini gün ışığına çıkardı ve Weatherly ile ilgili suçlamalarla öne çıktı; CBS, Dushku ile 9.5 milyon dolara anlaştı.

Oyunculuk kariyeri 2017'den beri aktif olmasa da Dushku, Uganda'daki savaştan kurtulanlara ve çocuk askerlere yardım eden THRIVE-Gulu gibi kuruluşlardaki rolüyle siyasi ve sosyal bir aktivist olarak kendini kanıtladı. Oyunculuğa geri dönüp dönmeyeceği belli oluyor, ancak oyuncu kesinlikle Whedonverse'te değil, aynı zamanda dünya çapında unutulmaz bir iz bıraktı. Vampir avcısı Buffy ve Faith olarak ilk çıkışından yirmi yıl sonra serinin hayranları için hala çok değerlidir.