Skyrim: Baltalar, Kılıçlar ve Gürzler Stratejik Olarak En İyi Nasıl Kullanılır?

Skyrim: Baltalar, Kılıçlar ve Gürzler Stratejik Olarak En İyi Nasıl Kullanılır?

Skyrim'deki silah türleri baltalar, kılıçlar ve topuzların altına düşer. 'En iyi' seçenek yoktur. Aksine, her birinin kendine özgü avantajı ve stratejisi vardır.Dövüş büyük ölçüde gerçekleşir The Elder Scrolls V: Skyrim , bir grup haydut, kısır bir ayı veya ateş püskürten bir ejderha olsun. Büyüler, nişancılık ve gizlilik geçerli yaklaşımlardır, ancak savaş yakın ve kişisel olduğunda hiçbir şey bir yakın dövüş silahını yenemez. Temel seviyesinde, yakın dövüşte gökyüzü tek veya iki elli bir silahla saldırılara ve güç saldırılarına dönüşür. Yakın mesafe zaferi, oyuncunun silahının gücü, kaç vuruş bağlayabileceği ve kaç vuruşu engelleyebileceği veya dayanabileceği ile belirlenir. Daha derin bir şey arayan oyuncular, daha yüksek bir seviye olduğunu görünce şaşırabilirler. Skyrim'in savaş.

Hariç gökyüzü sandalyeleri ölümcül silahlara dönüştüren modlar, Skyrim'in yakın dövüş silahları üç ayrı kategoriye ayrılır: kılıçlar, baltalar ve topuzlar. Bazı oyuncular silahlarını estetiğine göre seçer, ancak çoğu hasar değerine göre hareket eder. Bir silahın malzemesi önemli bir faktördür - abanoz veya Dragonbone her zaman demir veya çelikten daha sert vurur. Aynı şekilde, savaş çekiçleri ve topuzları gibi dövülmüş silahlar her zaman en yüksek hasarı verirken, kılıçlar ve büyük kılıçlar en az zararı verir. Savaş baltaları ortada bir yere düşüyor. Bu, ilk başta kılıçları gürzlere tercih eden oyuncuları hayal kırıklığına uğratabilir, ancak dikkate alınması gereken başka birçok faktör var.
İlgili: Ne Skyrim'in En İyi Daedrik Eserler

Beceri ağaçlarını ve avantajları hesaba katmadan, silah türü yalnızca temel hasardan daha fazlasını ifade eder. Kılıçlar (ve hançerler) savaş çekiçlerinden çok daha az hasar verirken, aynı zamanda daha hafiftirler. Tıpkı D&D , düşük taşıma ağırlığına sahip güçlü silahlar doğal olarak daha değerlidir. İçinde gökyüzü bir silahın ağırlığı, yalnızca ne kadar envanter alanı kapladığını değil, aynı zamanda saldırı hızını da etkiler. Hafif silahlar çok daha hızlı sallanma hızına sahiptir, bu da saniyede daha fazla vuruş anlamına gelir. Yeni yağmalanmış ağır bir savaş baltasını savurmaktansa, söz konusu balta daha güçlü bir malzemeden yapılmış olsa bile, iki kez tılsımlı, demirden yapılmış hançerleri savurmaktan çok daha ölümcüldür.Bir silahın taşıma ağırlığı, bir güçlü saldırı gerçekleştirmek için ne kadar dayanıklılık gerektiğini de belirler, bu da savaş çekiçlerini daha yüksek risk, yüksek ödül meselesi haline getirir: Ağır bir silahla yapılan ağır bir saldırı muazzam hasar verirken, daha fazla dayanıklılık tüketir. Bu nedenle ağır bir silah, dövüş başına daha hafif olana göre daha az güç saldırısı yapar. Bu, kılıçla yapılan bir güç saldırısını kaçırmanın çok maliyetli olmadığı, ancak önemli bir güç saldırısını kılıçla kaçırmanın çok maliyetli olmadığı anlamına gelir. Skyrim'in ağır Dragonbone büyük kılıçlar, arka ayak üzerinde son vermek anlamına gelebilir. Dayanıklılığı doğru zamanda harcamak, yakın dövüş yapıları için çok önemlidir; saldırıları körükleyen, engellenen hasarı etkileyen ve hızlı koşmaya izin veren bir kaynaktır. Tükenmiş bir dayanıklılık çubuğuyla, bu yorucu eylemlerin hiçbiri mümkün değildir. Dayanıklılık yönetimi açısından, 10 pound ağırlığındaki çelik bir kılıç, 19 ağırlığındaki abanoz bir gürzden daha az risklidir.İster tek elle ister iki elle, gökyüzü silah türleriyle ilgili avantajları büyük ölçüde aynı şekilde ele alır. Kılıçları özel olarak yükseltmek, hem kritik vuruş şanslarını hem de verilen kritik hasarlarını açacak ve iyileştirecektir. Toplar ve savaş çekiçleri, bir düşmanın zırhını yok saymak için düzleştirilebilir ve baltalar ekstra kanama hasarına neden olur. Daha yüksek seviyelerde, silah türleri arasındaki bu eklenen kontrast katmanı ihmal edilebilir hale gelir, ancak kavramsal olarak kesinlikle şeylerden biridir. Elder Scrolls 6 almalı gökyüzü . İlk bakışta, bu bireysel avantajlar buna değmez gibi görünebilir, ancak bunlara yaslanmak, daha güçlü dövüş yapıları sağlayabilir.

Skyrim - Kılıç Ne Zaman Kullanılır

Kılıçlardan başlayarak, kritik hasarın gerçekte ne anlama geldiğini anlamak önemlidir: Kritik vuruşlar zırhı atlar ve genellikle bir silahın taban hasarının ek yarısını verir. Bladesman veya Deep Wounds'a avantaj eklemek, önce bir kılıcın kritik bir vuruş yapma olasılığını %10 artırır. İkinci bir avantaj, şansı %15'e kadar yükseltir ve kritik hasara 1,25 çarpanı ekler. Maksimuma çıkarıldığında, kritik yapma şansı %20'ye çıkar ve 1,25'in üzerine ek bir 1,5 çarpanı yığılır. Bazı istisnalar var Skyrim'in kritik hasar kuralları ve eğer iyi olurdu Elder Scrolls 6 NPC'lerin doğal karmaşıklığını organik olarak açıklayabilmeleri için Fighter's Guild'i geri getirdi. Bu %20'lik kritik vuruş şansı hala küçük görünebilir, ancak kılıcın daha yüksek savurma hızları düşünüldüğünde, özellikle sol elde ikinci bir kılıçla önemli olabilir.

İlgili: TES6'yı Skyrim'den Daha İyi Yapacak Faydalı Morrowind Büyüleri

Skyrim - Bir Topuz Ne Zaman Kullanılır

Hayvanlar, ejderhalar veya Draugr ile savaşırken o kadar önemli olmasa da, Skyrim'in haydutlar ve diğer insansı rakipler neredeyse her zaman bir tür zırh kullanırlar. Kılıcın kritik vuruşları, zırhı tamamen atlama şansına sahip olsa da, topuz ve savaş çekici, her vuruşta zırhın %75'ine kadar yok sayılacak şekilde seviyelendirilebilir. Yüksek zırh derecesine sahip (Abanoz Savaşçı gibi) haydut şeflerine ve düşmanlara karşı, bludgeon silahları, en güçlü savunma hatlarını ezmek için iyi bir yoldur. Bu silahların daha yavaş savurma hızına ve yüksek dayanıklılığa sahip güçlü saldırılara sahip olduğu göz önüne alındığında, Volendrung iyi bir seçimdir. Skyrim'in Bir güncellemeyi kullanabilecek Daedric eserler TES 6 .

Skyrim - Balta Ne Zaman Kullanılır

Baltalar ne bir kılıcın savurma hızına ne de bir topuzun daha yüksek taban hasarına sahiptir. Bununla birlikte, balta kanama hasarı benzersizdir ve zamanla diğer tür hasarları bunun üzerine yığmak, hasar çıktısını en üst düzeye çıkarmanın en iyi yoludur. Silah malzemesine bağlı olarak, baltalar üç avantajın tümünü Hack and Slash veya Limbsplitter'da harcadıktan sonra 5-18 puan arasında kanama hasarı verebilir. Baltayı ateşle büyülemek en iyisidir, çünkü yanan hedefler daha fazla ek hasar alır. Aktif bir elemental pelerin büyüsü zamanla bu hasarı daha da artırır ve savaştan önce baltaya kalıcı bir zehir koymak, istiflenebilir hasara dördüncü bir katman ekler. Bu, Simya'nın geliştirebileceği en yıkıcı yollardan biridir. Skyrim'in en güçlü yapılar.

Favori bir silah türünü seçmek yerine, en iyi yaklaşım, iş için en iyi silahı seçmektir. Baltanın zamanla hasar verme kapasitesi, onu daha güçlü rakiplere karşı uzun süreli dövüşler için en iyi seçim haline getirir. Ayrıca, bir kalkanın arkasında güvende kalırken bir düşmanın canını yontmak için iyi bir savunma seçeneği haline getirir. Ağır zırh, dövülmüş bir silah karşısında çok az şey ifade eder, bu da gürzleri ve savaş çekiçlerini haydut kalabalığına karşı daha iyi bir seçenek haline getirir. Son olarak, kılıçlar agresif oyun stilleri içindir ve kritik vuruş şansını en üst düzeye çıkarmak için acımasızca mümkün olduğunca çok sayıda hızlı darbe indirir. iyi bir savaşçı gökyüzü seçtiği silahın güçlü ve zayıf yanlarını bilir ve büyük bir savaşçı, aralarında geçiş yapma zamanının geldiğini bilir.

Daha fazla: Skyrim'in Neden Elder Scrolls Online'dan Daha Uzun Ömrü Var?