Jumanji: Ormana Hoş Geldiniz - Filmin Orijinal Gururu Yapmasının 10 Yolu

Jumanji: Ormana Hoş Geldiniz - Filmin Orijinal Gururu Yapmasının 10 Yolu

Jumanji: Welcome To The Jungle harika bir devam filmi olarak çalıştı çünkü orijinalin temalarını güncelledi ve filmin köklerine saygı göstermeye devam etti.Bir Robin Williams filmini takip etmek kolay bir iş değil, en klasik ve sevilen filmlerinden birini boşverin. Jumanji. Yine de 2017'de Columbia Pictures tam da bunu yapmaya çalıştı. Jumanji: Ormana Hoş Geldiniz klasik hayranları tarafından büyük bir şüpheyle karşılanmış olabilir, ancak oyuna baskı yapan herkes korkacak çok az şey olduğunu görecektir.

İLGİLİ: Jumanji (2017) ve Düşündüğünüz Yerde Çekilmemiş 9 Diğer Film
Filmin başarısı, yerine geçmeye çalışmaması ya da yapmaması gerçeğinde yatmaktadır. Jumanji . Aksine, birçok izleyicinin çocukluk dönemindeki en sevdiği filmin kutsal kemiklerine saygı duruşunda bulunurken, kendi eğlenceli, hafif yürekli hikayesini yaratan bir çalışma.

10Zevkle Referanslar Alan

Film, orijinalin olay örgüsüne gelince çok sert davranmayarak başarılı oluyor. Bununla birlikte, bu, orijinal karakter Alan'a doğrudan atıfta bulunmanın anlamlı bir şekilde öne çıkmasına izin verir.Grubun sığındığı kalenin ortaya çıktığı an, aslında, Ormanda geçirdiği 20 yıl boyunca Alan Parrish'in ikametgahıydı, incelik ve saygıyla yapılmış ve hem orijinal filme hem de Robin Williams'a.9Aile Dostu Tutar

Her ikisinin de ortak özelliği, her ikisinin de geniş bir izleyici kitlesine hitap etmesidir. Ortalama bir izleyici, filmi muhtemelen ailesiyle birlikte izleyebilir; daha olgun referanslar, bir gencin büyükannesiyle ya da bir ebeveynin çocuklarıyla izleyebileceği kadar saçma ve inceliklidir.

8Çocukluk Davalarını Çözer

Orijinalin ana temalarından biri, başlangıçta okul arkadaşlarıyla çatışmalarla somutlaşan ve nihayetinde oyunun zorlukları üzerinden çözülen kişinin korkularıyla yüzleşme mücadelesidir.

Bu, orijinal filmdeki genç Alan ve kasabasının zorbasının yanı sıra Alan ve babasıyla da yaşanıyor ve benzer şekilde 2017 filminde Sam ve Fridge arasındaki ilişkide yankılanıyor. Her iki karakter de korkularıyla yüzleşerek ve kendilerine güven kazanarak güç bulmayı öğrenirler.

7Özgün Estetik Üzerine Oluşur

Orijinalin iki ana estetiği vardır: uykulu küçük kasaba ve orman. Ormana hoşgeldin buna sadık kalır, ancak biraz daha ileri götürür. Film, oyunun formatını değiştirerek varsayımsal olarak ortamı da değiştirebilirdi.

İLİŞKİLİ: Jumanji: Ormana Hoş Geldiniz: Tamamen Kaçırdığınız 10 Sır

Pek çok takip filmi ve yeniden başlatma, daha büyük ve daha iyi gitme yaklaşımını benimsemeye çalışır, ancak bu çok ileri gidebilir. Bu durumda, film küçük kasabanın ortamını korur ve onu daha yakın bir zaman dilimine günceller. Film aynı zamanda orman yönünü de koruyor, ancak ormanı karakterlere getirmek yerine, karakterler ormana gidiyor - hala onurlandıran heyecan verici bir bükülme Jumanji.

6Takım Çalışmasını Vurgular

En önemli derslerden biri Jumanji kazandırır, birlikte çalışmanın önemi. Oyun, tüm oyunu ilerletmek için her oyuncunun zar atmaya devam etmesini gerektirir. Bu kurallara uyulmazsa, herkesin hayatını tehlikeye atar.

Bu şekilde, oyun tam anlamıyla işbirliği olmadan tamamlanamaz, bu da katılımcıları birbirlerine yardım etmeye veya başarısız olmaya zorlar. Bu, 'beklenmedik arkadaşlıklar' konusu için mükemmel bir formül ve her iki filmde de mükemmel bir şekilde çalışıyor.

5Şampiyonlar Komedi Yardımı

Filme başlar başlamaz, tonların orijinaline oldukça benzediği açıktır. En zorlu koşullarda bile hiçbir şey çok ağır veya ciddi değildir. Konu, yüksek gerilim ve kargaşaya kolayca izin verebilir ve kesinlikle çatışma vardır, ancak film bunu asla izleyici için bir stres noktasına yükseltmez.

Her zaman her şeyin yoluna gireceğine dair bir his vardır, izleyicinin rahat olmasını ve maceranın ve maskaralıkların tadını çıkarmasını sağlar. Bazı komik anlar olmasaydı, sonuçta hiç de Jumanji adalet.

4Güçlü Kadın Talepler

1995 yapımı film, Sara ve Judy'yi erkeklerinkiyle aynı derecede kavgacı kadın başroller olarak sundu, bu o zaman için çok yaygın olmayan bir şeydi. 2017 filmi ayrıca Martha ve Bethany adında iki kadın başrolü ya da ormanda bilindikleri adıyla Ruby Roundhouse ve Profesör Oberon'u sunuyor.

İLGİLİ: Jumanji: Ormana Hoş Geldiniz: Sahne Arkasında 10 Asla Bilmediğiniz Gerçekler

İkilinin her biri kendi yolunda sert ve hatta Ruby'nin cinselleştirilmiş kıyafeti ile bile, karakterin kendisinin hiç etkilenmeden yorum yaptığı bir şey, film karmaşık kadın karakterleri vurgulamak için iyi bir iş çıkarıyor.

3Uyumsuzlukları Güçlendirir

Jumanji uyumsuzları sever. Alan Parrish, Peter ve Wendy uyum sağlamayan bir çocuktu. Başroller Ormana hoşgeldin bazıları teknik olarak okula uysa bile, her biri kendi tarzında uyumsuzdur. Orijinal, insanların tuhaflıklarını vurgulamanın ve bunları birleştirici olarak kullanmanın bir yolunu buldu ve yeni film de aynı şeyi yapıyor.

ikiHedefi Korurken Oyunu Yükseltiyor

Filmin orijinalinde yaptığı en büyük değişikliklerden biri ilk birkaç dakika içinde oluyor ve uyum sağlaması biraz zaman alıyor. Hayranlar, filmin tam merkezinde olan ve tamamen yeni bir ortama dönüştürülen klasik tahta oyunu hakkında nasıl hissedeceklerinden emin olamayabilirler.

Bununla birlikte, değişiklik, oyunun nihai amacından, yani ormanla savaşmak ve onu sonuna kadar sürdürmek ya da sonsuza kadar ormanda mahsur kalmaktan ödün vermeden gerçekleşir.

1Aileye Öncelik Verir

Orijinal film, aile ne olursa olsun, ailenin önemine büyük bir vurgu yaptı. Her filmdeki her karakterin kendine ait bir ailesi vardır, ancak filmin sonunda, içinde doğdukları aileden daha fazlası olmasa da çok şey ifade eden seçilmiş bir aileyi deneyimlediler.