Batman: The Mask Of Phantasm'ın En İyi Animasyon Filmi Olmasının 5 Nedeni (& Joker'in Dönüşünün 5 Sebebi)

Batman: The Mask Of Phantasm'ın En İyi Animasyon Filmi Olmasının 5 Nedeni (& Joker'in Dönüşünün 5 Sebebi)

Tonlamadan seslendirme oyuncularına, kurguya... Hem The Mask Of Phantasm hem de Return Of The Joker, nefes kesici Batman filmleridir.Batman: Animasyon Serisi tartışmasız en iyi Batman uyarlaması ve o kadar iyi ki Hayaletin Maskesi , diziyi kapatan film, tiyatro gösterimi bile aldı. Film, klasik Hollywood filmlerine gotik bir övgü olduğu ve Pixar'ın bile üstesinden gelmeye cesaret edemediği olgun bir anlatıma sahip olduğu için seviliyor ve animasyonun altın standardı. yarasa Adam filmler.

İLGİLİ: Mask Of The Phantasm'ın En İyi Animasyonlu Batman Olmasının 5 Nedeni (& 5 Red Hood Altında)
Ancak, tartışmasız zirvelere ulaşan bir film Phantasm'ın Maskesi kalite Batman Beyond: Joker'in Dönüşü . Benzer Phantasm, Joker'in Dönüşü kapaklar kapalı Batman Ötesinde Mark Hamill'in Joker rolünü yeniden canlandırmasıyla, birçok hayran bunun daha iyi olduğunu düşünüyor.

korkak köpek cesaret neden bu kadar korkutucu

10Phantasm Maskesi: Yeni Bir Kötü Adam

yaratıcısı Paul Dini Batman: Animasyon Serisi , Batman'in haydutlar galerisinde Harley Quinn de dahil olmak üzere daha önce çizgi romanlarda olmayan birkaç önemli karakter yarattı. Ama hepsinin en iyisi, filmdeki itibari kötü adamdır. Hayalet Maskesi .Yeni olarak yarasa Adam Filmler yorulmadan kullanılan tanınmış kötü adamlara o kadar çok güveniyor ki, Joker filmin sonunda görünse bile yepyeni bir kötü adam görmek ve bu kadar iyi bir yere sahip olmak canlandırıcıydı. Phantasm'ın maskesinin arkasında kimin olduğunun ortaya çıkması, film vizyona girmeden önce bir oyuncakla şımartılsa da, filmle ilgili ilginç gerçeklerden biri de, Batman'in gelmiş geçmiş en ikonik kötü adamlarından biri.9Joker'in Dönüşü: Daha Yüksek Bahisler

On yıllar sonra kurulacak, Joker'in Dönüşü , Gotham City'de Joker'i hatırlayan herkes ondan korkar. İnsanlar Terry'nin çok genç olduğundan ve Batman'in en büyük rakibine karşı koyamayacak durumda olduğundan endişelendikçe, Gotham'ın güvenliği havada kalıyor. Bunun da ötesinde, Joker askeri bir uydunun kontrolünü ele geçirip onu tüm şehri yok etmek için kullandığı için şimdiye kadarki en büyük planını planlar. olduğundan çok daha geniş bir anlatıdır. fantezi Bu, Bruce Wayne'in kişisel hayatına her zaman daha fazla yansıtıcı bir bakıştı.

pısırık bir çocuk rodrick'in yeni günlüğü

8Mask Of Phantasm: Herhangi Bir Canlı Aksiyon Batman Filminden Daha Derin

Hayalet Maskesi önce ve sonra ayarlanır Animasyon Serisi Bruce Wayne'in ilk etapta Batman olmaya karar vermesinin nedenini gösterdiği gibi gerçekleşir. Ve bu, ister çizgi romanlarda ister filmlerde olsun, ölümüne yapılmış olsa da, hiçbir zaman animasyon filmindeki kadar zevkli bir şekilde yapılmamıştı.

İLGİLİ: En Çok Değerlendirilen 5 Animasyon Filmi (& En Fazla Değerlendirilen 5 Animasyon Filmi)

Kalp kırıklığı, gizem dolu ve filmin çoğu bir mezarlıkta geçiyor. Filmin yazarları, klasik Hollywood filmlerinden ilham aldı. Vatandaş Kane ve sadece hikayenin anlatılma şeklini değil, aynı zamanda nasıl göründüğünü de gösterir.

7Joker'in Dönüşü: Animasyon Dizisine Geri Dönüş

Mark Hamill'in sadist gülüşü, Hamill'in en iyi Joker olmasının nedenlerinden biridir, ancak hiçbir zaman filmdeki flashback sahnesinden daha uğursuz olmamıştı. Joker'in Dönüşü . Geri dönüş sahnesi, Joker'in Robin'e işkence ettiğini görüyor ve esasen bir çocuk filmi olan için izlemesi son derece zor.

Phantasm iyi anlatılmış bir sanat eseri olmasına rağmen, bu sahnenin insanlık dışı yüksekliklerine asla ulaşmıyor. Ayrıca tüm karakter tasarımlarını görmek harika. Animasyon Serisi yıllar sonra da Bruce Wayne orijinal Batman kıyafetiyle, Joker ise orijinal mor kıyafetiyle.

6Hayaletin Maskesi: Müzik

Dünyanın en büyük bestecilerinin çoğu, tiyatroda yayınlananlara müzik eşliğinde eşlik etti. yarasa Adam filmler. Danny Elfman'ın 1989'lardaki cıvıl cıvıl fokstrot gibi görünen puanı olsun yarasa Adam ya da Hans Zimmer'in orkestraları yaratıcı şekilde kullanması Kara Şövalye üçleme, ancak Shirley Walker'ın puanına yeterince dikkat çekilmiyor. Hayalet Maskesi , ve filmin küçümsenmesinin nedenlerinden biri de bu.

bir zamanlar gülünç oluyor

Animasyon filmin müzikleri operatif, epik ve tamamen akıldan çıkmayan ve hatta canlı aksiyondaki herhangi bir puandan daha iyi olabilir. yarasa Adam filmler, bahsetmiyorum bile Joker'in Dönüşü , müzik söz konusu olduğunda tamamen eksik olan.

5Joker'in Dönüşü: Eski Joker Yeni Batman'le Buluşuyor

Açıkçası, gelecekte düzinelerce yıl belirleniyor, Batman Ötesinde Bruce Wayne değil, Terry McGinnis. Ancak, Joker'in yeni bir versiyonu değil, orijinali Animasyon Serisi . Şaşırtıcı olduğu kadar, Terry sonunda Joker'i bir kez ve herkes için yenen ve ona kendi ilacından bir tat veren kişidir. Terry, Joker'in her zaman Bruce Wayne'e yaptığı gibi, öfkesi muhakemesini gölgeleyene kadar suçun palyaço prensine eziyet eder ve bu inanılmaz bir zıtlıktır.

4Fantasm Maskesi: Ses Oyunculuğu

Kevin Conroy ve Mark Hamill'in sırasıyla Bruce Wayne ve The Joker olarak rollerini yeniden canlandırdıkları animasyon filmlerinin her ikisinde de seslendirme harika.

İLGİLİ: 1990'larda Değeri Az Olan 5 Çizgi Roman Filmi (& Abartılı 5 Çizgi Roman)

Seslendirmeleri, TV şovunun bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri ve çoğu kişi, Hamill'in palyaço suç prensi yorumunun en iyisi olduğunu savundu. Fakat Hayalet Maskesi kenarı alır Joker'in Dönüşü başka bir seslendirme sanatçısı Abe Vigoda sayesinde. Salvator Valestra'yı seslendiren mafya babası şap verdi fantezi zaten sahip olduğundan daha fazla prestij.

3Joker'in Dönüşü: Atmosfer

Atmosfer en iyi şeylerden biri fantezi , film, animasyon dizisinin görünümünü güzel bir şekilde yakaladığından ve müzikal notası ve doğrusal olmayan anlatımıyla birlikte ton şaşırtıcı. Ancak, Joker'in dönüşü Hovercrafts ve bilimkurgu temasıyla fütüristik manzaralar çok canlandırıcı, özellikle de neon ışıklarıyla sırılsıklam olmuş eski kirli Gotham ve Bıçak Sırtı -hologram reklamları gibi.

ikiMask of Phantasm: Dünyanın Fuar Sahnesi

Bruce ve Andrea orada bir randevuya gittikten on yıl sonra, Dünya Fuarı terk edildi ve Joker'in şeytani inine dönüştü. Ve tüm fütüristik aygıtları göz önüne alındığında, Joker'in eğlenmesi için tam bir oyun alanı. Hız trenlerinden robot eşlere kadar, Joker Dünya Fuarı'nda tamamen kendi unsurunda ve Phantasm ve Batman ortaya çıktığında daha da iyi oluyor. Opera müziği ve Joker'in heyecanlı gülüşüyle ​​her yer paramparça olduğunda, Batman tarihinin en heyecan verici anlarından biri.

kaptan amerika iç savaşı kim haklıydı

1Joker'in Dönüşü: Joker Hiç Bu Kadar Kötü Olmamıştı

İçinde Joker'in Dönüşü , kötü adam, ister Jim Gordon'u felç ediyor, ister Robin'i çıldırtıyor olsun, sadist tavırlarıyla durdurulamaz. Joker için bile, karakter kulptan uçtu. Hatta karakterin onunla uyumlu yeni bir görünümü bile var, Hannibal Lector'dan sonra uygun bir şekilde modellenmiş, kaygan arka saçları ve tulumu ile ilgili ilginç gerçeklerden biri. Joker'in Dönüşü . içinde Joker Joker'in Dönüşü aynı karakteri yapar Hayalet Maskesi parti palyaçosu gibi görünüyorsun.