Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

2.El Araba Araştırma Aşaması

2.El Araba Araştırma Aşaması

Belirlediğiniz arabaların modelleri ve serileriyle ilgili detaylı araştırma yapmayı ihmal etmeyin. İnternette bütün markaların modelleri, serileri hakkında olumlu-olumsuz yorumlar var. Güvenilir kaynakları okuyarak araçla ilgili belirli bir hata var mı aracı kullananların tavsiyelerinden öğrenebilirsiniz. Böylelikle alabileceğimiz araba modellerini de belirliyoruz.

Bu aşamadan sonra fiyat ve piyasa araştırması yapacağız. İşin en zor kısımlarından biri budur. Sitemizde filtreleme kullanarak bütçenize uygun olanları çıkartabilirsiniz.Böylelikle üç aşağı beş yukarı alabileceğiniz modellerin piyasasını öğrenmiş araçların piyasasıyla ilgili fikir sahibi olursunuz.

Hem ilanlarda yazılanlara hemde telefonda söylenenlere çok fazla itibar etmeyin. Mutlaka araç sahibiyle yüz yüze görüşün. Hasar kaydı yüksek, ağır hasarlı araçlardan uzak durun. Şaseleri değiştirilmiş veya hasar görmüş araçları düşünmeyin. Şasesi bozuk veya hasar görmüş araba, büyük bir kaza geçirip de sakat kalmış veya felç olmuş bir insana benzer. Önden veya arkadan ağır kaza yapmış, takla atmış araçlarda alınmaz. Kaputu, tavanı değişmişse dikkatli olun. Aracın sağ ve sol yanlarında değişen parçası, boyası olabilir ufak, tefek kaza, sürtme, çizik olabilir bunlar gayet normal.

Tüm araştırmaları yaptıktan sonra karar verdiğiniz arabayı almadan önce 5664 araç sorgulama hattından araçla ilgili hasar, sigorta sorgulaması yaptırmayı ihmal etmeyin. Nihai kararı vermeden sorgulama yapmayın. Zira mesaj başı 5 tl olduğu için ay sonu beklenmedik faturalarla karşılaşabilirsiniz. Araştırmanız bittikten sonra aracı almadan önce mutlaka ama mutlaka ekspertiz yaptırın. Mümkünse yetkili servisinden tam ekspertiz yaptırın. Mümkün değilse aracı aldığınız yerde sanayide ekspertiz yapan yerlerde yaptırabilirsiniz.